„Pramonė 4.0 žvaigždė 2021“

Dalyvaukite konkurse ir įrodykite, kad jūs esate verti žvaigždės…

KONKURSO „PRAMONĖ 4.0 ŽVAIGŽDĖ 2021“ LAIMĖTOJAI

 • Didelės įmonės kategorija – NOVAMETA, UAB
 • Mažų ir vidutinių įmonių kategorija – BOD LENSES, UAB
 • Publikos prizas – Laminn, UAB

KONKURSO „PRAMONĖ 4.0 ŽVAIGŽDĖ 2021“ DALYVIAI IR JŲ PRISTATYTI SPRENDIMAI KONKURSUI

BOD Lenses, UAB

2021 m. įmonė savo gaminių individualizavimui pradėjo naudoti dirbtinio intelekto (DI) skaičiavimo algoritmus. 2020 m. investavo daugiau nei 1,5 mln. Eur tikslinių investicijų į procesų automatizaciją ir skaitmenizaciją, kas lėmė įmonės apyvartos augimą daugiau nei 100 % (lyginant 2020 ir 2021 m. I pusmetį).
✅ Dirbtinio intelekto technologijos praktinis pritaikymas
✅ Individualių produktų gamyba pilnai automatizuotu procesu
✅ Nepertraukiama gamyba 24/7, pasitelkus skaitmenizacijos ir robotizacijos privalumus
✅ Atsargų užsakymų automatizacija realiuoju laiku

Daugiau apie BOD Lenses, UAB >>> 

IOCO Packaging, UAB

UAB „IOCO Packaging” naudoja funkcionalią ir praktišką „Verslo procesų pokyčių valdymo sistemą realiuoju laiku“. Kita įmonės stiprybė yra verslo valdymo sistemos integralumas. UAB „IOCO Packaging”  nepaprastai svarbu, kad visa su įmonės veikla bei procesais susijusi informacija būtų lengvai pasiekiama realiu laiku vienoje vietoje. Visi įmonės verslo procesų duomenys yra surenkami į vieną duomenų bazę, kurios dėka įmonė gali realiu laiku analizuoti interaktyvias diagramas, įvairius darbuotojų rodiklius ir priimti tinkamus sprendimus. Procesų valdymas yra paremtas manymu, kad veiklos rezultatai yra pasiekiami efektyviau, kai veikla ir jai atlikti reikalingi ištekliai yra valdomi kaip procesas. Valdant juos, yra skatinamas nuolatinis veiklos procesų tobulinimas.

Daugiau apie IOCO Packaging, UAB >>>

Putokšnis, UAB

Įmonė kryptingai įgyvendina parengtą skaitmeninimo planą, diegiasi vadybines ir technologines inovacijas, didelį dėmesį skiria atliekų mažinimui, energetiniam efektyvumui, darbuotojų ugdymui ir žiedinės ekonomikos vystymui. UAB „Putokšnis“, bendradarbiaudamas tiek su Lietuvos, tiek su užsienio partneriais, investuoja į naujų technologijų kūrimą, tokių kaip kokybės kontrolės sistemos prototipas, paremtas vaizdų atpažinimo sistemomis ir dirbtinio intelekto technologijomis.

Daugiau apie Putokšnis, UAB >>>

Terekas, UAB (FlexBlow)

Šios įmonės kertinis filosofijos aspektas – lankstumas (angl. Flexible Manufacturing), „svarbiausia – išgirsti kliento poreikius ir pasiūlyti būtent jam tinkantį sprendimą“.
✅ Daugiau nei 4,5 mln. Eur investicijų į inovacijas per pastaruosius 3 m.
✅ Nuolat kuriami ir atnaujinami technologiniai produktai ir jų prototipai
✅ Naujausių technologijų praktinis taikymas: 3D spausdinimas, robotika…
✅ Daugiau nei 3.000 kv. m. nauja gamykla
✅ 2,5 karto išaugęs gamybos našumas smulkiaserijinėje projektinėje gamyboje

Daugiau apie Terekas, UAB (FlexBlow) >>>

Medienos era, UAB

Ši smulkiaserijinės baldų gamybos įmonė darbo našumo padidinimui vien per 2020 m. investavo apie 1 mln. Eur ir pritaikė analogų rinkoje neturinčius technologinius robotinius sprendimus. Sprendimai skirti ne tik automatizuoti medienos ruošinių bei gaminių paviršių apdirbimą (šlifavimo, gręžimo bei frezavimo, dažymo bei lakavimo operacijos), bet ir gaminti gofro kartono pakuočių išklotines. Iki tol įmonę ribojusios sudėtingos frezavimo ir gręžimo operacijos suefektyvintos net iki 4 kartų. Įdiegus šią robotinę celę, ženkliai padidėjo gamybos lankstumas, supaprastėjo gamybos planavimas, įmonė įgavo galimybę rinkti ir analizuoti operacijų duomenis realiuoju laiku, buvo smarkiai pagerinti kokybiniai rodikliai, sumažėjo gamybinio ploto poreikis. Šie technologiniai pokyčiai iš įmonės jau dabar pareikalavo naujų kompetencijų – robotinių celių operatorių, kurių ruošimas, šiai dienai, vyksta pameistrystės principu.

Daugiau apie Medienos era, UAB >>>

Novameta, UAB

Naujausias kardinalius pokyčius gamyboje atnešęs sprendimas – OPS (Order Processing System) sistema. Apjungtas stakles į vientisą sistemą prižiūri OPS, kuri užtikrina nuoseklų ir nenutrūkstamą informacijos, reikalingos gamybai, bei gamybos užsakymų tiekimą į automatizuotas stakles. Sistema planuoja, koreguoja ir optimizuoja gamybos srautus bei leidžia atlikti pakitimus, automatizuotai, nestabdant gamybos.

Daugiau apie Novameta, UAB >>>

Laminn, UAB

Įmonėje kliento planai automatiškai virsta įmonės pardavimo užsakymais, integruotas gamybos planavimas kreipiasi į išorinę plokštės pjovimo optimizavimo sistemą ir pagal gautą optimalų pjovimo planą automatiškai sudėlioja gamybos užduočių sąrašą kiekvienam darbo centrui. Gamybos užduotys iš SAP gamybos valdymo modulio automatiškai pasiekia gamybos įrangą, kuri be žmogaus įsikišimo bendrauja iki gaminio pagaminimo – vieno įrenginio baigta užduotis perduodama kitam darbo centrui. Daviklių (IoT) informacija gamybos proceso metu registruojama efektyvumo, kokybės valdymo tikslais, įvykus įrangos sustojimui užduotys ir pranešimai automatiškai kuriami techninei tarnybai. Įmonės vadovybė visuomet realiu laiku žino, kada turi prasidėti gamyba, kada planuojama baigti, koks realus statusas (remiantis informacija iš realaus laiko daviklių). Gamybos faktas fiksuojamas automatiškai, verslo valdymo sistemoje nurašomos žaliavos, o klientai gali matyti užsakymų įvykdymą.
✅ 13.000 kv. m. nauja gamykla
✅ 15 mln. Eur investicija į įrangą
✅ 40 atvykstančių / išvykstančių vilkikų srautas per parą
✅ 6 robotai automatizuotoje gamykloje
✅ 90 mln. vienetų baldų komponentų ir ruošinių per metus
✅ 24/7 gamyklos darbo režimas
✅ Jokio fizinio ir sveikatai žalingo darbo
✅ 37.000 Eur vidutinė investicija į vieno operatoriaus mokymus
✅ Daugiau nei 60.000 Eur darbuotojo sukuriamos pridėtinės vertės

Daugiau apie Laminn, UAB >>>

VMG Technics, UAB

Įmonėje įdiegti inovatyvūs sprendimai: sauso lukšto rūšiavimo linija (neuroninių tinklų pagrindu), lovų dugnų rėmų robotizuota surinkimo linija, laminuotų plokščių kokybės patikros sistema (neuroninių tinklų pagrindu), automatizuotos pakavimo linijos FEFCO410. Įmonė pasižymi aukšta darbuotojų kompetencija, kuriant sudėtingas automatizuotas ir robotizuotas linijas/ sistemas. Produkcijos defektams aptikti taikoma vaizdų atpažinimo Machine Learning sistema.
Artimiausiu metu „VMG Technics“ pristatys unikalų 4.0 eksperimentinės gamybos projektą „VMG Technics R&D parkas“! Tai yra:
✅ Daugiau nei 17 tūkst. m2 inovacijų kūrimui ir technologijų demonstravimui skirtų patalpų
✅ Moderniausia gamybinė įranga (pvz.robotinių celių gamybai)
✅ 400 m2 mokymo ir technologijų demonstravimo erdvės
✅ 150 naujų darbo vietų

Daugiau apie VMG Technics, UAB >>>

Konkurse dalyvauja įmonės, atitinkančias šiuos kriterijus:

 • Įmonės, kurios jau yra pritaikiusios/ įsidiegusios išmanius sprendimus ir technologijas gamybos procesuose: automatizacija, robotizacija, technologijų keitimas, skaitmeninimas, IT, kibernetinis saugumas; savavaldžiai įrenginiai/robotai, didieji duomenys (angl. Big data), tinkliniai procesai, susiję su daiktų internetu (angl. Internet-of-Things), 3D spausdinimas; įmonės, įsidiegusios išteklių valdymo ar operatyvaus gamybos valdymo sistemas, taip pat skaitmeninės inžinerijos sprendimus, vertikaliosios ir/ar horizontalios integracijos sprendimus, sumaniosios priežiūros ir aptarnavimo paslaugas, darbo vietų skaitmeninimo sprendimus.
 • Įmonės, įdiegtų išmanių sprendimų ir technologijų pagalba pagerinusios gamybos, veiklos procesus. Sukūrusios inovatyvius produktus.
 • Įmonė privalo būti registruota ir vykdyti veiklą Lietuvoje.

Konkurso nominacijos

 • Komisijos pasirinkimas vidutinės ir mažos įmonės kategorijoje – laimėtojas renkamas komisijos narių sprendimu pagal atitikimą numatytiems kriterijams.
 • Komisijos pasirinkimas didelės įmonės kategorijoje– laimėtojas renkamas komisijos narių sprendimu pagal atitikimą numatytiems kriterijams kategorijoje.
 • Publikos pasirinkimas bus skiriamas daugiausiai balsų surinkusiai įmonei, balsuojama internetu.

Konkurso prizai laimėtojams

 • Apdovanojimo sertifikatas

 • Teisė naudoti „Industry 4.0“ logotipą įmonės rinkodaros tikslams

 • Gerosios patirties bei įmonės viešinimas

Atrankos tvarka

Pateiktas paraiškas vertina kompetentinga komisija, kurią sudaro atstovai iš:

 • Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos

 • Asociacijos LINPRA

 • Asociacijos INFOBALT

 • Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų (AHK)

 • Technologijų centro „Intechcentras“ (pirminis vertinimas)

Kandidatų vertinimas

Įmonių vertinimą sudarys 2 etapai:

 • Pirmojo etapo vertinimas: šio vertinimo metu, pasitelkiant „Inovacinio audito“ ir „Industry 4.0 audito” metodikas bei įrankius, bus atrinktos 2-3 įmonės-finalininkės kiekvienoje kategorijoje.

 • Antrojo etapo vertinimas: šio vertinimo metu įmones-finalininkes lankys konkurso vertinimo komisija, kuri, vadovaudamasi pirminio vertinimo rezultatais bei komisijos ekspertinėmis įžvalgomis, išrinks konkurso laimėtojus.

Vertinimo kriterijai

 • Įgyvendintas sprendimas/ai gamyboje per 2020 metus, atitikimas skaitmeninės pramonės temai, sprendimo inovatyvumas (vertinimas pagal pateiktą sąrašą, pvz.: robotizacija, automatizacija, skaitmeninimas, išteklių, gamybos valdymo sistemos, darbo vietų skaitmeninimo sprendimai ir t.t.)
 • Technologiniai ir vadybiniai iššūkiai bei jų sprendimo planas (Vertinami technologiniai ir vadybiniai procesai, kuriuos tikimasi pagerinti artimiausiu metu diegiantis konkrečias technologijas ir/ar inovacijas, pasitelkiant išorės kompetencijos centrus)
 • Sprendimo/ų įmonėje tikslas/siekta nauda ir gautas faktas. Veiklos efektyvumo (pokyčio) vertinimas vidinių procesų skaitmenizavime (pvz.: darbuotojų skaičiaus gamyboje sumažinimas, pagaminant tą patį ar didesnį produkcijos kiekį, likučių kontrolės ir atsargų užsakymo automatizavimas ir pan.)
 • Naudojami veiklos vertinimo rodikliai (Vertinama kokiais rodikliais įmonė vertina savo bei darbuotojų veiklos efektyvumą ir rezultatus? Kokių rodiklių siekia? Ar rodikliai įgalina pamatuoti siekiamų inovacijų sėkmę?)
 • Įmonėje taikomi ir diegiami inovatyvūs darbo / vadybos standartai ir įrankiai ( Pvz. ISO, LEAN, KANBAN, TOC, stage-gate, Agile ir kt.)
 • Investicijų apimtys į inovacijas
 • Sukurtas inovatyvus produktas/paslauga (per paskutiniuosius metus)
 • Pridėtinė vertė. Pokytis/padidėjimas 2020 vs. 2019 – išraiška EUR vienam darbuotojui/metus
 • Darbuotojų kompetencijų auginimas, kvalifikacijos kėlimas. Išraiška EUR išleista 1 darbuotojui per 2020 m. administracijoje/ gamyboje
 • Eksporto augimas 2020 vs. 2019 (%)
 • Apyvartos augimas 2020 vs. 2019 (%)
 • Pelno augimas 2020 vs. 2019 (%)
 • Gebėjimas pristatyti inovatyvų produktą (gauti apdovanojimai, įvertinimai, jei tokių nėra, vertinama, kaip inovatyvus produktas pristatytas komisijos nariams)
 • Įmonės Industry 4.0 branda pagal keturis rodiklius (vadovavimas ir lyderiavimas, organizacija ir žmogiškieji ištekliai, technologijos ir infrastruktūra, žinios apie rinką ir rinkos poreikio suvokimas)

Kontaktinis asmuo: Vilma Arėškienė, vilma.areskiene@ahk-balt.org, Tel. +370 5 263 9116

Komisija:

KĘSTUTIS KASAKAITIS

KĘSTUTIS KASAKAITIS

SAP Lietuva pardavimo vadovas, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų (AHK) deleguotas atstovas

VYTAUTAS JOKUŽIS

VYTAUTAS JOKUŽIS

ELINTA vadovas, LINPRA deleguotas atstovas

RIMA VALENTUKEVIČIENĖ

RIMA VALENTUKEVIČIENĖ

IBM LIETUVA vadovė, INFOBALT deleguota atstovė

KĘSTUTIS SABALIAUSKAS

KĘSTUTIS SABALIAUSKAS

LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Pramonė 4.0 politikos skyriaus patarėjas

Organizatoriai:

         

Partneriai:

This site is registered on wpml.org as a development site.